Fajny pomysł na dom

wystrój wnętrz - samemu czy przy pomocy projektanta

Ponieważ moja rodzina miała zyskać kolejnego członka rodziny w w 2012 roku nabyliśmy nowe mieszkanie w Tychach.

Jak się szybko okazało pomysłowa dekoracja pomieszczeń mieszkalnych może być prawdziwym wyzwaniem dla laika. Na początku planowaliśmy sami, wybrać wszystkie materiały wykończeniowe do naszego przyszłego wymarzonego gniazdka jednakowoż zdaliśmy sobie sprawę, że obecnie przy tak bogatym wyborze akcesoriów projekt mieszkania jest zadaniem przekraczającym możliwości czasowe zapracowanego człowieka.

Zdecydowaliśmy się zatem aby zlecić zaprojektowanie wnętrz naszego przyszłego domu odpowiedniej osobie, jaką jest wykształcony architekt wnętrz.

Biorąc pod uwagę kwestie finansowe uznaliśmy iż zdecydowanie lepiej jest zainwestować w doświadczenie projektanta aby zapewnić jak najbardziej ergonomiczne rozwiązania w projekcie wnętrz domu oraz zoptymalizować koszty inwestycji.

Istotnym aspektem jest nie tylko odpowiednie zaaranżowanie łazienki, ale również zaplanowanie użycia odpowiednich materiałów wykończeniowych, tak każdy mieszkaniec mógł czuć się komfortowo/czuł się bezpiecznie w każdym z zaprojektowanych pomieszczeń.

Od zawsze dom stanowi nasz azyl zatem odpowiednio przygotowany projekt wnętrz ma na celu sprawienie/ma za zadanie sprawić, by każda osoba z radością myślała o pełnym poczucia bezpieczeństwa swoim domu.

Z punktu widzenia psychologii istotnym tematem jest kwestia doboru kolorystyki w w aranżacji wnętrz. Kolorystyka bowiem w sposób nie do przecenienia oddziałuje na nasze samopoczuciedlatego też dobór odpowiedniej kolorystyki jest jest bardzo istotną kwestią dotycząca do poczucia komfortu jaki czujemy codziennie w naszym najbliższym otoczeniu, jakie stanowią nasze przysłowiowe cztery ściany, do których powinniśmy z uśmiechem powracać codziennie.